Souhrn dne: Skvělý den mládežnických reprezentací! Uspěly všechny tři výběry

Tři zápasy, tři vítězství. Úspěšný den odstartoval výběr do sedmnácti let, když si letos i podruhé poradil na Turnaji pěti s Finkem. V dobrém výkonu pokračovala také o rok starší reprezentace, jež Slovensku nepovolila ani gól a zvítězila 3:0. Drama se nekonalo ani v Popradu, kde nejstarší výběr uspěl zejména díky skvělé třetí třetině.

Sedmnáctka ve Švédsku přestřílela Finy

Svěřenci Pavla Patery předchozí utkání s Finskem odehráli v Porubě, kde prohráli 2:3 po prodloužení. A měli tak co vracet. Zápas ve švédském Tranås zahájili výborně. V 11. minutě využil přesilovku Matěj Pekař. Útočník Ambri-Piotta našel puk ve skrumáži po vhazování a tváří v tvář gólmanovi uspěl s parádním blafákem.

Suomi vstoupilo do druhé třetiny jako uragán. Po šestatřiceti vteřinách vypálil přesně z vrcholu levého kruhu Luka Arkko. Na začátku 23. minuty bylo pro české barvy ještě hůře. V početní výhodě byl důrazný na brankovišti Max Westergård, jenž dorazil kotouč za Oršuláka. Češi ale během šestasedmdesáti sekund otočili skóre. Nejprve Adrien Bartovič využil rychlé přečíslení. Následně na zakončil situaci dva na dva ideální kličkou do forhendu Vojtěch Čihař a bylo to 3:2.

Česká reprezentace navíc v 53. minutě navýšila vedení. V další přesilovce překvapil gólmana z pravého kruhu Adrien Bartovič. To však ještě nebylo vše. Finové dokázali snížit na rozdíl jediné branky zásluhou Jere Somervuoriho, který prostřelil Oršuláka mezi rukou a tělem. Definitivní tečku za vítězstvím však udělal David Hrubý, jenž během finské powerplay zvládl dva góly během dvaadvaceti sekund a korunoval vítězství 6:3.

Česko - Finsko 6:3 (1:0, 2:2, 3:1)

Branky a nahrávky: 11. Pekař (Čihař), 31. Bartovič (Věchet, Oršulák), 32. Čihař (Záhejský, Seidl), 53. Bartovič (Úbl, Věchet), 60. Hrubý (Fašner, Bartovič), 60. Hrubý (Seidl, Bartovič) - 21. Arkko (Baggström, Boelius), 23. Westergård (Piiparinen, Somervuori), 59. Somervuori (Piiparinen, Mensonen)

Česko: Oršulák (Štěbeták) - Seidl, Černý (C), Mikel, Cichoň, Winkelhöfer, Zimovčák, Dyk - Pekař (A), Záhejský, Čihař - Věchet, Pavlík, Rozsíval - Úbl, Bartovič, Klatovský - Mikeš, Fasner (A), Hrubý

Finsko: Sammalniemi (Kuusikoski) - Alalauri, Boelius, Piiparinen, Saari (C), Ruotsalainen, Uusitalo, Ervasti - Baggström, Strömberg, Arkko - Joki (A), Orpana (A), Rajala - Katavisto, Vanninen, Kouhia - Somervuori, Mensonen, Westergård - Kämäräinen

Dvacítka dokonala obrat a Slovensko porazila vysoko 7:2

Slovensko po mistrovství světa čekal prvním turnaj a doma v Popradu začalo skvěle. Hned po jedenadvaceti vteřinách prostřelil Hambálka z oblasti kruhů Lukáš Klečka. Výborný vstup navíc člen první útočné letky umocnil svým druhým gólem, když vyžil clonu před brankou a prostřelil brankáře podruhé. Oliver Samson však dokázal snížit. Z druhé vlny najel do pásma a bombou od modré prostřelil Fürstena.

Branka obránce Sparty český národní tým nastartovala k obratu. Nejprve ve 25. minutě srovnal na 2:2 Matyáš Adámek. Forvard karlovarské Energie se elegantně prokličkoval až před branku a dostal kotouč přes roztaženého gólmana. Gólem skončila i akce Dominika Petra, který objel slovenskou klec a protlačil kotouč za brankovou čáru.

Bravurně zvládnutá závěrečná desetiminutovka. Tak by se dala definovat třetí perioda v podání celku Patrika Augusty. V 50. minutě odšpuntoval gólové hody Tadeáš Kalužík. Z jeho strany to nebylo vše. V 59. minutě totiž překonal Fürstena z bezprostřední blízkosti. Pohromu v obranné hře Slováků deklaroval vzápětí Pavel Šimon a gólový účet na 7:2 a dokonaný hattrick uzavřel Tadeáš Kalužík.

Česko - Slovensko 7:2 (1:2, 2:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 17. Samson (Hradec, Adámek), 25. Adámek (Eichler, Kalužík), 33. Petr, 50. Kalužík, 59. Kalužík (Holba), 60. Šimek (Petr, Váňa), 60. Kalužík (Maštalířský, Hradec) - 1. Klečka, 11. Klečka (Eperješi)

Česko: Hambálek (Smolka) - Vochvest, Vandas, Husinecký, Samson, Eichler, Hamrla, Matějíček, Vlasák - Maštalířský, Felcman, Pérez - Šprynar, Petr, Šimek - Kalužík, Hradec, Adámek - Janata, Váňa, Holba

Slovensko: Fürsten (Slávik) - Královič, Valent, S. Barcík, Eperješi, Sakmár, Hrenák, Vaverčák - Klečka, Fedor, Kukumberg - Ridzoň, Gron, Pilát - Vojtech, Havadej, Kodhaj - A. Barcík, Král, Stahoň