Týden hokeje - září 24 - sky

ELD: Energie jako poslední beze ztráty, nováček zatím na body čeká

Slavia Praha, České Budějovice a Přerov se ve druhém týdnu Extraligy dorostu dočkaly premiérových výher. Bez porážky kráčí soutěží tři týmy, jen jeden z nich má ale na kontě plný počet bodů - Karlovy Vary totiž zvládly i reprízu semifinále proti mistrovské Mladé Boleslavi.

Energie stále bez porážky, poprvé slavil Motor

Jediným stoprocentním týmem zůstávají i po druhém víkendu Karlovy Vary. Energie si nejprve deseti góly s tříbrankovým příspěvkem Jakuba Kyncla smlsla na Wolves a následně přetlačila také Mladou Boleslav, které naopak nestačil hattrick Kryštofa Vrbaty.

"Nemyslím si, že bychom byli horší než soupeř. I proto nás mrzí, že ze zápasu nebereme ani bod. Rozhodovala produktivita, Vary byli v koncovce lepší. Měli jsme možná i více šancí, ale v nich nás vychytal brankář a v závěru nás dvakrát zastavila tyčka," hodnotil utkání pro web bkboleslav.cz kouč Bruslařů Martin Škaloud.

Týden hokeje - září 24 - square

Nováček z Pilsen Wolves nebodoval ani proti Slavii a zatím zůstává v nové extraligové sezoně stále bez zisku. Nebyl ale jediným, kdo odcházel z ledu s deseti inkasovanými brankami. Liberec totiž poměrem 2:10 podlehl Škodovce, bilanci 3+2 si tentokrát připsal Matěj Tománek. Bílí Tygři si však spravili chuť hned o děn později, kdy díky skvělé druhé třetině porazili Litvínov.

To Škodovka ve svém ofenzivním tažení pokračovala dál a také díky bezchybnému Eliáši Poustkovi v bráně vynulovala Spartu, které se o tomto víkendu příliš nevedlo. Kromě prohry 0:5 proti Plzni totiž také přišla o vedení na ledě Litvínova, který následně zvítězil v nájezdech.

Po vlažném startu soutěže zabral Motor, který sice nejprve podlehl Mladé Boleslavi, ale následně využil úvodní krize Kladna a připsal si na ledě Rytířů první výhru. To kladenští hokejisté na ni stále čekají.

Derby pro Vítkovice, dařilo se Hradci

Ve skupině B se z vítězství poprvé radoval Přerov, i když v Táboře zvítězil až po prodloužení. Jihočeši si jedním bodem za remízu také zvedli sebevědomí, o den dříve totiž nenašli recept na královehradeckého gólmana Filipa Růžičku a Mountfieldu podlehli 0:6. S nulou vyhrála i Kometa, která v jednoznačně vypadajícím utkání nedala šanci Porubě.

Poruba ovšem neskórovala ani v derby proti Vítkovicím, což ji vzhledem k průběhu a náboji utkání může mrzet ještě o něco více. Jako jediný se v tomto zápase prosadil vítkovický Michal Šebesta, a to ve 42. minutě, díky čemuž jeho celek zvítězil 1:0.

Vítkovice se drží na špici tabulky, a to také díky výhře nad Zlínem, kterou dvěma brankami řídil Matthias Rončka. Stejný bodový zisk si připsal také Adam Matula, který svými trefami podpořil výhru nad Kometou, která se ovšem zrodila až po samostatných nájezdech. V těch rozhodl František Coufalík.

"V první třetině jsme dostali takové nepříjemné góly, kdy soupeř vystřelil a následně střelu hezky tečoval. My jsme na to nedokázali vůbec reagovat, což musíme do budoucna zlepšit. O první přestávce jsme se s hráči pobavili a díky tomu začali mít lepší pohyb. Hra se úplně změnila a nakonec jsme si došli až k vyrovnání, protože kluci za tím chtěli jít," komentoval utkání pro web beranizlin.cz trenér Zlína Lubomír Vosátko.

Těsně zvítězily také Pardubice nad Přerovem, ale v následujícím kole už rozjeté Dynamo stopli Oceláři. Naopak žádné v posledních dvou kolech nevybojovala Jihlava.

Výsledky Extraligy dorostu

3. kolo - skupina A:
HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec 10:2 (2:1, 4:0, 4:1)
HC Motor České Budějovice - BK Mladá Boleslav 2:6 (0:3, 1:2, 1:1)
HC Energie Karlovy Vary - HC Pilsen Wolves 10:2 (3:0, 4:1, 3:1)
HC Litvínov - HC Sparta Praha 4:3 po samostatných nájezdech (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)
HC Slavia Praha - Rytíři Kladno 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

3. kolo - skupina B:
HC ZUBR Přerov - HC Dynamo Pardubice 3:4 (1:1, 0:1, 2:2)
HC Kometa Brno - HC RT TORAX Poruba 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
HC VÍTKOVICE RIDERA - Berani Zlín 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
HC Tábor - Mountfield HK 0:6 (0:0, 0:3, 0:3)
HC Oceláři Třinec - HC Dukla Jihlava 5:2 (3:0, 2:1, 0:1)

4. kolo - skupina A:
BK Mladá Boleslav - HC Energie Karlovy Vary 3:4 (0:1, 2:3, 1:0)
HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Rytíři Kladno - HC Motor České Budějovice 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)
Bílí Tygři Liberec - HC Litvínov 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)
HC Pilsen Wolves - HC Slavia Praha 2:4 (0:3, 1:1, 1:0)

4. kolo - skupina B:
HC RT TORAX Poruba - HC VÍTKOVICE RIDERA 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
HC Dynamo Pardubice - HC Oceláři Třinec 3:6 (1:2, 2:2, 0:2)
HC Tábor - HC ZUBR Přerov 3:4 po prodloužení (1:2, 2:1, 0:0 - 0:1)
HC Dukla Jihlava - Mountfield HK 1:5 (1:0, 0:3, 0:2)
Berani Zlín - HC Kometa Brno 5:4 po samostatných nájezdech (0:2, 2:0, 2:2 - 0:0)