Sky – KV 7. 11.

U16: V odvetě se Salcburkem šestnáctka soupeře vynulovala

Den po těsné porážce 2:3 se šestnáctka střetla se starším výběrem akademie Red Bullu ještě jednou. Tentokrát však své vedení neztratila a v obraně byla po celých šedesát minut stoprocentní, za což si vysloužila vítězství 3:0.

Hned v první minutě utkání měl před sebou takřka prázdnou branku Stupka, avšak z dobré pozice neotevřel skóre utkání. O deset minut později zakončil svůj únik Rejthar pouze nepovedeným bekhendovým blafákem, který brankáře Haima nezaskočil.

Do vedení se dostali Češi po ubráněném oslabení. Šedivý naskočil z trestné lavice zpátky na led a rozjel první gólovou akci utkání. V útočném pásmu přihrál do pravé strany na Štěpána Nevšímala, jenž procedil kotouč do sítě.

Square - KV - 7. 11.

Šťastným zásahem jen čtyři vteřiny před úvodní sirénou navíc národní tým odskočil na rozdíl dvou branek. Matěj Švec zkusil vypálit od modré čáry a kotouč nakonec propadl na přední tyči až za záda gólmana Salcburku.

Na začátku druhého dějství mohl Švec přidat svůj druhý zásah, ale po rychlé narážečce nezakončil přesně. Ještě do lepší šance se prodral unikající Jäger, jenže brankáře Haima ani nadvakrát neprostřelil.

První vážnější příležitost si domácí vypracovali až v samotném závěru při risku bez gólmana, jenže i s dorážkou si vynikající Pešout poradil a uhájil tak čisté konto. Na druhé straně navíc přišlo razítko za skvělým výkonem, Jaroslav Šedivý totiž z vlastního pásma zamířil přesně do nehlídané klece. Šestnáctka tak oplatila Red Bullu úvodní porážku a v Rakousku v odvetě vítězí 3:0.

Red Bull Salcburk U18 - Česko U16 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 14. Nevšímal (Šedivý), 20. Švec, 60. Šedivý

Red Bull Salcburk U18: Haim (Bolle) – Ferner, Hudritsch, Jarau, Bader, Hengelmüller, de Jager – Koschek, Bloch, Vlček, Schatz, Theuerholz, Kowalewskij, Schunke, Sheihani, Sollinger, Schlosnikel, Schuster.

Česko U16: Pešout (Schejbal) – Hájek, Žuffa, Tureček, Pekař, Malacha, Švec, Ferda, Filip (C) – Šíma, Vrbata, Jäger (A) – Nevšímal, Blengino (A), Rejthar – Šedivý, Riedl, Stupka – Helis, Jindřichovský, Voráček

TÉMATA: U16 TOP obsah