Týden hokeje - září 24 - sky

ELD: Tábor čaroval, Slavia otáčela derby. V čele Škodovka a Hradec

Po šestém kole Extraligy dorostu se vystřídaly celky na prvních příčkách obou skupin. Na západě si vede velmi dobře Škodovka, ve skupině B zase v přímém souboji o první místo porazil Hradec Vítkovice. Nejvýrazněji se ale ozval Tábor, který dokázal otočit z 0:5 na 6:5. Naopak se příliš nedaří Porubě, která byla v jednu chvíli 290 minut bez vstřelené branky.

Liberec obral Vary, Škodovka je v čele

Liberec se stal prvním týmem, který obral o dosud neporažené Karlovy Vary. Domácí Energie v tomto případě držela tříbrankové vedení, ale Bílí Tygři dokázali srovnat. Karlovarští dorostenci si svou výhru vystřelili zpět v nájezdech, ale byly i týmy, kterým se to v obdobné situaci nepovedlo. V pražském derby držela Sparta před třetí třetinou vedení 3:1, nakonec poměrem 4:3 zvítězila Slavia.

Plzeňská Škodovka nepolevila, naopak ještě navázala na své předchozí gólově bohaté výsledky. Nulu proti Litvínovu udržel Václav Osvald, jeho spoluhráči se pak do litvínovské sítě prosadili hned šestkrát O den později přidali Plzeňští vítězství proti Slavii a dostali se do čela tabulky, před Karlovými Vary jsou díky lepšímu skóre.

Týden hokeje - září 24 - square

"Dnešní zápas se nehodnotí dobře, protože jsme ani my nehráli dobře, avšak výsledek vypadá zcela jinak. Musím jednoznačně pochválit Eliáše Poustku v bráně, jelikož v první třetině nám dal možnost vyhrát tohle utkání, mohli jsme klidně prohrávat 1:6. S výsledkem jsme nakonec spokojení, ale hra nebyla dobrá. Musíme spadnout na zem, opět najít pokoru a hrát jako na začátku sezóny," komentoval pro web hcplzen.cz  trenér Škodovky Dušan Andrašovský.

A slavil už i druhý plzeňský celek. Wolves sice nejprve v Českých Budějovicích ani jednou neskórovali, ale díky výhře nad Kladnem se odlepili ode dna tabulky. Poslední místo tak patří právě Rytířům, kteří mají na svém kontě stále nula bodů. V posledních kolech se však nedaří také Spartě, která kromě Slavie nestačila ani na Karlovy Vary.

V horní části tabulky se naopak drží českobudějovický Motor a Bruslaři z Mladé Boleslavi, kteří byli o uplynulém víkendu stoprocentní.

Poruba zlomila prokletí, Tábor mistrem obratů

O největší pozdvižení se (opět) postaral Tábor, který o víkendu otočil oba zápasy. V Pardubicích vyrovnávali Jihočeši na 1:1 ve třetí třetině a vítězství urvali v nájezdech. Ještě větší show to ale byla o den později, kdy Jihlava vedla už 5:0 a Tábor dokázal nepříznivý stav otočit a přetavit jej ve výhru v prodloužení.

Většina ostatních duelů východní skupině už se vyvíjela jednoznačněji. Černou sérii si nejprve prodloužila Poruba, která ve čtyřech po sobě jdoucích zápasech nevstřelila ani jednu branku. Čisté konto proti ostravskému celku slavil gólman Mountfieldu Filip Růžička. Po 290 minutách bez gólu se však Ostravanům přece jen zadařilo a remizovali v utkání s Třincem, odkud si odnesli jeden bod.

Kromě Poruby se trápí také Přerov. Ten nejprve podlehl Jihlavě a následně jej sedmi brankami přejela Kometa. Brněnští si vysokým vítězství zlepšili náladu po prohře v prodloužení, kterou schytali na ledě Vítkovic.

A právě Vítkovice opustily první místo východní skupiny, když prohrály přímý souboj o čelo tabulky s Hradcem Králové. Ostravané navíc klesli až na třetí příčku, protože na tu druhou se vyhoupl Třinec. Čtvrté je Dynamo, které po prohře s Táborem porazilo Zlín tříbrankovým rozdílem.

Výsledky Extraligy dorostu

5. kolo - skupina A:
HC Škoda Plzeň - HC Litvínov 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)
HC Slavia Praha - HC Sparta Praha 4:3 (1:2, 0:1, 3:0)
HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 5:4 po samostatných nájezdech (3:0, 1:4, 0:0 - 1:0)
BK Mladá Boleslav - Rytíři Kladno 6:1 (3:1, 1:0, 2:0)
HC Motor České Budějovic - HC Pilsen Wolves 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

5. kolo - skupina B:
HC VÍTKOVICE RIDERA - HC Kometa Brno 4:3 po prodloužení (1:2, 2:1, 0:0 - 1:0)
Mountfield HK - HC RT TORAX Poruba 9:0 (2:0, 6:0, 1:0)
HC Oceláři Třinec - Berani Zlín 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
HC ZUBR Přerov - HC Dukla Jihlava 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
HC Dynamo Pardubice - HC Tábor 1:2 po samostatných nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)