Sky – KV 7. 11.

U17: Reprezentace deklasovala Salcburk. Rozhodla první třetina

Český tým do sedmnácti let odehrál svůj druhý zápas proti akademii Red Bull Salcburk. Po výhře 3:2 tentokrát tým vedený Františkem Ptáčkem střelecky dominoval. Na výsledkové tabuli po zápase svítilo skóre 7:0. Už po první třetině bylo jasné, že Češi mají utkání pevně v rukou, když nasázeli soupeři čtyři branky.

Od začátku bylo patrné, že český tým bude udávat tempo hry. První branku vstřelil ve třetí minutě Petr Hanyš. Tentýž hráč si připsal i asistenci při přesilovce, když šikovnou přihrávkou našel Pavla Kůrku, který perfektní střelou do horního růžku zvýšil na 2:0. Češi nepolevovali a ve 16. minutě přidali třetí gól, když Dominik Řípa překonal gólmana z levé strany. Jen osm sekund před koncem první třetiny, během další přesilovky, Vojtěch Švancar protlačil puk za záda brankáře Bolleho a uzavřel skóre první části na 4:0.

Ve druhé třetině už tolik gólů nepadlo, ale šancí měli Češi stále dost. Fodor a Kubín pálili z dobrých pozic, ale skóre zůstalo beze změny. Nejblíže ke gólu byl obránce Byrtus, jehož střela zazvonila na tyč. Nakonec se ale pátého gólu dočkali, když Slavík opět využil přesilovku a z backhandu překonal salcburského brankáře.

Square - KV - 7. 11.

foto + galerie: Ronald Hansel

Třetí třetina byla poměrně klidná. Oba týmy hrály opatrně, aniž by si vytvořily mnoho šancí. Hned na začátku poslední desetiminutovky však Vojtěch Hora zvýšil na 6:0. Krátce poté se skóre opět měnilo, když Slavík dorazil puk za Bolleho a upravil na konečných 7:0. Fodor měl ještě příležitost přidat osmý gól a dokončit tak zkázu salcburského týmu, ale svůj nájezd neproměnil.

Český tým do 17 let si tak odváží domů dvě vítězství nad starším výběrem Red Bullu Salcburk, přičemž druhý zápas završil kanonádou 7:0. Reprezentace dominovala celý zápas, na což upozorňuje i statistika střel na branku 41:10 ve prospěch Česka.

Red Bull Salcburk - ČESKO 0:7 (0:4, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 3. Hanyš (Kubín), 11. Kůrka (Sekanina, Krajdl), 16. Řípa, 20. Švancar (Hanyš, Kubín), 39. Slavík(Vrzal, Krajdl), 51. Hora (Maxa, Reisnecker), 54. Slavík (Byrtus)

Red Bull Salcburk: Bolle (Haim) - Prast (C), Warnecke (A), Krening, Hackert, Jarau, De Jager - Oberhauser, Koller (A), Permitin - Beck, Vlček, Kowalewskij - Schunke, Sheihani, Strainovic.

Česko: Růžička (Veřmiřovský) - Kůrka, Vrzal, Hora, Reisnecker, Byrtus, Kamas, Šrámek - Krajdl, Sekanina, Slavík - Fodor, Maxa, Tománek - Trefný, Sedláček, Řípa - Kubín, Hanyš, Švancar - Klaus.

TÉMATA: U17 TOP obsah