Veteráni: České legendy díky drtivému finiši porazily Němce 8:4

Veteráni Česka a Německa se už dříve potkali v německém Landshutu, kde slavil národní tým výhru 7:5. V kladenském ČEZ stadionu předváděly oba týmy dlouho vyrovnanou partii, jenže Češi pěti trefami v řadě v poslední periodě rozhodli o svém vítězství.

Hned po dvou minutách hry dostal po faulu Ivan Rachůnek příležitost v podobě trestného střílení, jenže ranou mezi betony na Vollmera nevyzrál. Napodruhé už však německý gólman neutěsnil mezírku a Jiří Heš tak poslal Čechy do vedení. Soupeř ale záhy odpověděl, když zůstal před Neuvirthovou svatyní nehlídaný Jakub Ficenc.

Zkraje prostřední periody si však národní tým vzal jednobrankový náskok zpět na svou stranu. Po ráně Radka Dudy se kotouč odrazil příhodně na Jaroslava Svobodu, jenž pohotově dorážel do odkryté sítě. Podobnou akci mohl o pár minut později zužitkovat i Sedlák, ale jeho projektil tentokrát Vollmer vychytal.

Ve 26. minutě vystřídal Michala Neuvirtha v české brance Miroslav Kopřiva a okamžitě byl přivítán povedenou akcí Němců. Tobiasové Bräuner s Kunzem si několikrát přihráli v blízkosti domácí branky, proti střele Bräunera sice ještě Kopřiva zasáhl, jenže na dorážku Kunze už byl krátký. Půl minuty před druhou sirénou však rozjásal kladenský stadion Tomáš Plekanec, jenž překvapil Vollmera a zařídil znovu těsné vedení.

Zvyšovat mohl z trestného střílení Radek Duda, jehož zajímavou fintu však Vollmer přesně vystihl. Ve 36. minutě navíc přidali Němci dva zásahy v krátkém sledu. Nejprve se prosadil Felix Schütz a necelou půlminutu po střídání německých brankářů otočil ve prospěch našich západních sousedů Steffen Ziesche.

Češi ale předvedli své odhodlání a domácí obecenstvo potěšili drtivým finišem. Nejdříve vyrovnal po tvrdé ráně z levého kruhu Tomáš Vlasák, a pak proměnil samostatný únik nekompromisní ranou pod horní tyč Jaroslav Bednář.

V poslední dvouminutovce pak národní tým definitivně potvrdil své vítězství. Střeleckou show započal Radek Duda, o půl minuty později se radoval Tomáš Vlasák a po dalších desíti vteřinách rozvlnil síť unikající Ivan Rachůnek. Češi tak na Kladně ovládli i odvetu s německými veterány a vítězí 8:4.

ČESKO – Německo 8:4 (1:1, 2:1, 5:2)

Branky a nahrávky: 5. Heš (Bednář, Vlasák), 18. Svoboda (Duda, Sedlák), 30. Plekanec (Král), 39. Vlasák (Bednář, Ťoupal), 42. Bednář (Vlasák), 44. Duda (Sedlák, Svoboda), 45. Vlasák (Bednář, Blatný), 45. Rachůnek (Heš) – 12. Ficenec, 27. Kunz (Bräuner), 36. Schütz, 36. Ziesche Steffen (Schütz, Gawlik)

Česko: Neuvirth (26. Kopřiva) – Mojžíš, Ščerban (C), Novák, Heš, Škoula, Ťoupal – Duda, Sedlák, Vlasák – Bednář, Blatný, Svoboda – Rachůnek, Plekanec, Král.

Německo: Vollmer (36. Voss) – Danner David, Danner Simon, Ančička, Ficenec, Bresagk, Burym – Mann, Ziesche Steffen, Ziesche Markus (C) – Gawlik, Schütz, Zeller – Bräuner, Kunz, Stehle-Böcherer – Vöst, Hart, Pflügl.