Veteráni: Český výběr se zúčastnil oslav v Nové Pace

Výběr veteránů si v sobotu 24. února zahrál v Nové Pace proti tamnímu klubu v rámci oslav 90 let packého hokeje. Staré gardě přinesly nové dresy se státním znakem na prsou štěstí, protože vyhrála jasně 16:4.

Už v první čtvrthodině začali veteráni úřadovat a nasázeli soupeři pět branek. Hned ve 2. minutě zápasu otevřel skóre utkání Josef Marha, o sedm minut později se k němu přidal Jiří Zelenka.

Další dvě trefy obstarala dvojice beků, Václav Kočí totiž pravidelně nabíjel Petru Čáslavovi. Sedm sekund před koncem první patnáctiminutovky pak zaznamenal Václav Kočí sám zářez do střeleckých statistik.

Když se prosadili Jan Kolář s Jaroslavem Kudrnou, už vedli hráči s národním dresem 7:0. Poté se však domácí dostali více do hry a zvládli snížit. Dvěma přesnými střelami v rozmezí necelé minuty totiž upravil skóre Michal Nevyhoštěný.

Na druhé straně ale po chvíli odpověděli Radek Duda s Jiřím Cihlářem a vrátili veteránům sedmigólové vedení. Michal Nevyhoštěný měl však prsty i ve třetím zásahu Nové Paky, když přesně našel spoluhráče Davida Malíka. Stará garda ale znovu skvěle zvládla poslední minutu prostřední periody a prosadila se zásluhou Tomáše Netíka.

Po faulu se domácí dostali zkraje třetího dějství ke trestnému střílení, s nímž si poradil Jiří Najman mazácky. Zbytek duelu ale znovu patřil veteránům. Tomáš Netík totiž přidal další dvě trefy, čímž dokonal hattrick, své první zářezy zapsali Jaroslav Svoboda s Lukášem Pabiškou.

Staré gardě pomohly ke konečnému výsledku 16:4 ještě zásahy Jiřího Cihláře a Josefa Marhy.

BK NOVÁ PAKA 4:16 VETERÁNI ČR

Branky: 22. Nevyhoštěný (Hnik), 23. Nevyhoštěný (Fejfar), 29. Malík (Nevyhoštěný, Dvořák), 32. Najman - 2. Marha (Kumstát), 8. Zelenka (Pabiška, Svoboda), 10. Čáslava (Kočí, Netík), 14. Čáslava (Kočí), 15. Kočí, 20. Kolář (Kudrna, Duda), 20. Kudrna (Duda), 25. Duda (Kolář, Kudrna), 26. Cihlář (Marha), 30. Netík (Ščerban, Pabiška), 33. Svoboda (Pabiška), 35. Netík (Kumstát, Ščerban), 36. Pabiška (Čáslava), 39. Cihlář (Svoboda, Zelenka), 45. Marha, 45. Netik (Kumstát)

Sestava BK Nová Paka: Věchet, Dressler, Kundrík - Ersepka, Fejfar, Karban, Křížek Josef, Křížek Petr, Lepka, Mach Petr, Mach Radek, Musil David, Musil Lukáš, Plecháč Vojtěch, Plecháč Petr, Pour, Rychlovský, Sucharda, Šmika Marek, Šmika Pavel, Štohanzl, Dvořák, Hnik, Hric, Malík, Najman, Nevyhoštěný. Trenér: Bohumil Šmika st.

Sestava veteránů ČR: Kopřiva - Čáslava, Cihlář, Kočí, Ščerban - Duda, Kolář Jan, Kudrna, Marha, Kumstát, Netík, Pabiška, Svoboda Jaroslav, Zelenka. Trenér: Jan "Gusta" Havel